Публікації

Показано дописи з січень, 2023

Геометричне STEM - дослідження

Зображення
Учні 2 - А класу (класний керівник Єлісєєва Т.В.), працюючи за освітньою програмою "Інтелект України", на уроках "Я пізнаю світ", виконували геометричне  STEM - дослідження.  Діти досліджували геометричну фігуру - куб. Спочатку потрібно було виготовити куб із пластиліну та рівних паличок.  Потім дати відповіді на запитання геометричного  STEM - дослідження: - Що таке вершина куба? Скільки вершин у куба?(8) - Що таке ребро куба? Скільки ребер у куба?(12) - Що таке грань куба? Скільки граней у куба?(6) - Чому дорівнює сума довжин ребер куба?

STEM-дослідження гальванічного елемента

Зображення
  Як створити гальванічний елемент, використовуючи електроди з різних металів та лимон? Третьокласники Первомайського ліцею "Ерудит", які навчаються за науково педагогічним проєктом "Інтелект України" (класний керівник Татарінцева Олена Валеріївна),  створили гальванічний елемент, використовуючи ЛИМОНИ та електроди різних металів. Під час STEM-дослідження,  юні винахідники взяли 4 лимони, електроди з міді та алюмінію, з'єднувальні дроти, світлодіод. Уставили електроди в лимони з різних боків. З'єднали електроди дротами, приєднали світлодіод (довший контакт +, коротший-). І переконалися, що в колі протікає електричний струм - світлодіод засвітився!  STEM-дослідження - це цікаво!

Досліджуємо космос

Зображення
  У 3-В класі (класний керівник Куваріна Антоніна Василівна) сьогоднішній день пройшов під гаслом  «Досліджуємо космос». Під час вивчення теми "Небесні тіла" на уроці "Я досліджую світ" учні навчилися називати і розрізняти небесні тіла, пояснювали,  чим різняться метеорит, комета, метеор, астероїд, дослідили,  яка відмінність між зіркою, планетою і супутником. Підсумували день так : «Крім планет та їх супутників у Всесвіті є зірки, комети, метеори, астероїди, метеороїди, у Всесвіті існує безліч космічних тіл, кожне має свої ознаки і особливості». 

Ми - STEM-дослідники

Зображення
Учасники освітнього процесу 3-Б класу Первомайського ліцею,, Ерудит'' разом з класним керівником Балановською Людмилою Володимирівною протягом тижня працювали над темою "Ми- дослідники''. Цього тижня ми: -дізналися, що таке об'єкти та явища; - порівнювали властивості різних об'єктів; - групували об'єкти за певними властивостями; - здійснили справжнє наукове дослідження; - створили театр тіней. Висновок.  Навчання граючись та досліджуючи проходить цікавіше і запам'ятовується краще!

STEM-дослідження електричного кола

Зображення
Найпростіше електричне коло складається з джерела, споживачів електричного струму, пристрою для замикання/розмикання кола (вимикача) і провідників, що з'єднують ці елементи. Як це запам'ятати? Тільки виконав STEM-дослідження! На уроці "Я пізнаю світ" учні 3-А класу (класний керівник Татарінцева Олена Валеріївна), які навчаються за науково-педагогічним проєктом "Інтелект України", виготовляли за інструкцією аплікацію "Електричне коло".  У якому місці розмістити вимикач? Як розімкнути електричне коло? А як замкнути, щоб виник електричний струм?  Дати відповіді на ці запитання допомогло юним дослідникам творче завдання від Аї.

ІІ засідання Педагогічної STEM-майстерні вчителя НУШ

Зображення
            5 січня 2023 року вчителі початкових класів провели ІІ засідання Педагогічної STEM -майстерні вчителя НУШ. Члени майстерні презентували фрагменти уроків з використанням технології   STEM -освіти з курсу «Я пізнаю світ» (для класів, які навчаються за   освітньою програмою початкової школи   «Інтелект України»), з курсу «Я досліджую світ» (для класів, які навчаються за типовою освітньою програмою, розробленою під керівництвом Шияна Р.Б. 1-2 клас, 3-4 клас) У практичній частині засідання розкрили важливість  LEGO  - конструювання   як сучасного засобу STEM -навчання дітей, що відповідає запитам на самовираження і освітнім завданням. Прикладом використання  LEGO  на уроці математики в 3-4 класах стала тема «Дроби». Вчителі викладали з конструктора дроби, додавали та віднімали, порівнювали та знаходили частину від числа, проілюстрували порівняння цілого та частин. Педагоги переконалися, що вивчення STEM –...