Публікації

Показано дописи з жовтень, 2023

STEM-дослідження «Моя країна — Україна. Дніпропетровська область: корисні копалини та рельєф Дніпропетровської області

Зображення
 Навчаючись за освітньою програмою “Інтелект України”, учні 3 — А класу (класний керівник Єлісєєва Т. В.), продовжили дослідження за темою «Моя        країна — Україна. Дніпропетровська область:  корисні копалини та рельєф Дніпропетровської області. Діти вчилися оперувати      характерними ознаками навчальних одиниць, вивчали види корисних копалин, поняття «родовище»,  визначали дослідницькі питання, навчалися оперувати інформацією про види корисних копалин та їхні родовища. Результатом навчання є виконання дослідження корисної копалини за алгоритмом, а подолати освітні втрати допомогла презентація своїх робіт.

Виготовлення STEM-карти України з визначними пам'ятками областей

Зображення
 З метою подолання освітніх втрат з теми "Ми -українці ", учні 3-В класу(класний керівник Бондар О.О.) з'ясували розташування України на карті Європи, пригадали з якими країнами межує наша країна. Також дізналися з яких областей складається наша держава і виготовили STEM-карту України з визначними пам'ятками кожної області.

І засідання Педагогічної майстерні вчителів початкових класів Первомайського ліцею «Ерудит» Первомайської міської ради у 2023-2024 н.р.

Зображення
 30 жовтня 2023 року відбулося І засідання Педагогічної майстерні вчителів початкових класів Первомайського ліцею «Ерудит» Первомайської міської ради у 2023-2024 н.р. Тема засідання :  «Подолання освітніх втрат шляхом впровадження STEM -технології НУШ як інструменту формування творчого мислення на уроках в початкових класах».  Педагоги обмінялись  практичним досвідом:  як  шляхом впровадження  STEM- технологій  НУШ  подолати   прогалини у знаннях і навичках, які виникають в учнівства під час освітнього процесу у   порівнянні зі стандартами освіти та очікуваними результатами навчальних здобутків. 

Давня історія Землі в STEM-дослідженнях четвертокласників

Зображення
 Здобувачі освіти 4-Б класу Первомайського ліцею "Ерудит''( класний керівник Балановська Л.В.) опановували та досліджували протягом тижня тему "Давня історія Землі". Дізналися: - як Земля набула сучасного вигляду; - пригадали, з яких шарів складається планета; - поглибили знання про Світовий океан; - порівняли густину прісної та солоної води. Плідна робота та порівняння допомогли подолати освітні втрати з теми " Давня історія Землі".

Створення STEM-моделі Сонячної системи

Зображення
  Протягом другої половини жовтня 2023 року  здобувачі освіти 4-А класу Первомайського ліцею "Ерудит" (класний керівник Татарінцева О.В.), які навчаються за науково-педагогічним проєктом "Інтелект України", створювали  STEM-модель Сонячної системи.  Дізналися: - яка планета найменша, а яка найбільша, - які планети не мають супутників, а які мають кільця, - які отримують найбільше сонячної енергії, а які найменше.  Створення моделі допомогло учням опанувати освітні втрати з теми "Планети Сонячної системи" .

Створення власного "Океану у пляшці", STEM-дослідження властивостей солоної води

Зображення
 З метою подолання освітніх втрат, протягом тижня під назвою ,,Давня історія Землі" учні 4- Г класу, класний керівник Ющенко Ганна Олександрівна, повторили з яких шарів складається наша планета, пригадали назви континентів, океанів. Найцікавішим для учнів виявився практичний урок, на якому кожен мав змогу виготовити свій власний  ,,Океан у пляшці" та виготовляли сольовий розчин.

Якою є вода, коли випарується з океану? STEM-дослідження процесу випаровування води

Зображення
 Учні 2- А класу ( НПП " Інтелект України" - вчитель Телешко Л.В.) на уроці " Я пізнаю світ" намагалися знайти відповідь на проблемне запитання " Якою є вода, коли випарується з океану?". У результаті спостереження дослідили, як відбувається процес випаровування солоної води. STEM-дослідження процесу випаровування води допомогло дітям подолати освітні втрати з вивчення теми "Океани Землі"

STEM-моделювання фази Місяця

Зображення
 Тиждень під назвою "Історія Сонячної системи" був цікавим та насиченим. Здобувачі освіти 4-Б класу Первомайського ліцею "Ерудит'' разом із класним керівником Балановською Людмилою Володимирівною працювали над такими цілями: - дізнатися,як утворилася Сонячна система; - з'ясувати,які природні явища пов'язані на Землі із Сонцем та Місяцем; - пояснити,чиму на Землі відбувається зміна дня і ночі та зміна сезонів; - дослідити та змоделювати фази Місяця використовуючи темне печиво,папір та фантазію. Результат. Дізналися, з'ясували, пояснили, дослідили, змоделювали і посмакували. Висновок. Навчатися досліджуючи цікаво, весело, легко, смачно та сучасно.

Створення STEM-моделі комети

Зображення
 За створення STEM - моделі комети прийнялися  здобувачі освіти 4-А класу Первомайського ліцею "Ерудит" (класний керівник Татарінцева О.В.), які навчаються за науково-педагогічним проєктом "Інтелект України".  Діти підготували робоче місце, матеріали та обладнання. З пластиліну зробили кульку. Це - ядро комети. Поклали кульку в куток пакета і зав'язали вузлик. Порізали смужками "хвіст" комети. Комета готова! спробували її навіть і запустити. Практичне створення STEM - моделі комети допоможе здобувачам освіти подолати освітні втрати з вивчення теми "Сонячна система"

STEM-дослідження речовин з молекулярною будовою

Зображення
 Учні 3 — А класу, навчаючись за освітньою програмою “Інтелект України”(класний керівник Єлісєєва Т. В.), продовжують вивчати і досліджувати речовини з молекулярною будовою; речовини з атомною будовою, кристалічні ґратки; оперувати інформацією про речовини з молекулярною та атомною будовою, розуміти поняття “кристалічна ґратка”.  Для кращого розуміння атомної будови алмазу і графіта, де розміщені атоми Карбону, діти виконували творче завдання - модель кристалічної  ґратки.

STEM-дослідження процесів випаровування та конденсації

Зображення
 Учні 2- А класу ( НПП " Інтелект України", вчитель Телешко Л.В.) на уроці " Я пізнаю світ" продовжували знайомитися із фізичними властивостями води і провели STEM-дослідження процесів випаровування та конденсації.

STEM-дослідження "Нанесення межі теплових поясів Північної півкулі на модель Землі"

Зображення
Продовжили STEM - моделювання  земної кулі  здобувачі освіти 4-А класу Первомайського ліцею "Ерудит" (класний керівник Татарінцева О.В.), які навчаються за науково-педагогічним проєктом "Інтелект України".  На попередніх уроках діти створили паперову модель земної кулі, нанесли на модель материки і океани. А сьогодні нанесли на модель Землі межі теплових поясів Північної півкулі та визначили, у якому тепловому поясі розташована Україна.