Публікації

Показано дописи з лютий, 2023

STEM- дослідження ,,Ми - дослідники''

Зображення
Учасники освітнього процесу 3-Б класу Первомайського ліцею,, Ерудит'' разом з класним керівником Балановською Людмилою Володимирівною протягом тижня досліджували воду. Ми дізналися: - що таке гідросфера; - обговорили небезпечні природні явища; - створили аналог природніх явищ таких, як повінь, цунамі, сель та лавина. Висновок:  Навчання граючись та досліджуючи проходить цікавіше і запам'ятовується краще!

Продовжуємо досліджувати властивості корисних копалин

Зображення
  У 3-В класі (класний керівник Куваріна Антоніна Василівна) 16 лютого на уроці «Я досліджую світ» при вивченні теми «Властивості корисних копалин» учні дізналися, що:  -змінюючи властивості піску, можна отримати матеріал для декору; Для цього знадобилися: • світлий пісок, просіяний через ситечко; • гуашеві фарби або розведені водою харчові барвники; • посуд для розмішування; • папір; • прозорі пляшки цікавої форми. Кольорові пляшечки з піском стануть яскравим елементом інтер'єру і гарним подарунком.

Мандрівка сонячною Італією та Іспанією. Дослідження культури

Зображення
  16 лютого учні 4 - Г класу Первомайського ліцею "Ерудит" (класний керівник Григор'єва Мар'яна Олексіївна) на уроці мистецтва мандрували сонячною Італією та Іспанією. - Познайомилися з культурою Іспанії.  Дізналися, що це сонячна країна, де все яскраве, сповнене енергії та запалу. Переглянули відео іспанських танців, під час яких танцівниці користувалися  віялами. - Також познайомилися із традиціями Венеціанського карнавалу. Це веселе костюмоване дійство, коли вбрання учасників, вулиці, навіть гондоли сяють яскравими барвами. Символом карнавалу є маска. - Учні вчилися здійснювати елементарну стилізацію форм оздоблювальних елементів різних видів декоративно-прикладного мистецтва. - Експерементували зі знайомими техніками. - Створювали яскраву карнавальну маску та віяло з кольорового картону, паперу, паєток, стрічок, дерев'яних паличок, мережива, двостороннього скотчу.

STEM - дослідження гірських порід та мінералів

Зображення
 У 3-В класі (класний керівник Куваріна Антоніна Василівна) 14 лютого на уроці «Я досліджую світ» при вивченні теми «Гірські породи та мінерали» учні дізналися,що: -земна кора складається з гірських порід і мінералів;  -мінерали утворюються з однієї речовини і в чистому вигляді трапляються рідко. Частіше ми бачимо гірські породи — суміш різних мінералів;  -корисні-копалини — це мінерали і гірські породи, які люди добувають із надр землі та використовують для своїх потреб;  -серед корисних копалин є метали, коштовне каміння, паливні речовини. Артем Єфименко та Анатолій Смеречевський  назбирали  камінчиків різного розміру, форми та кольору. Створили  картину за власним задумом, приклеївши камінчики на картон. Влаштували  виставку своїх робіт і обмінялися  враженнями.

Мисливці за скарбами

Зображення
 Цінність — це те, що є важливим і бажаним для людей. У різних народів і в різні часи цінності відрізнялися. Наприклад, 200 років тому для народів Арктики золото не мало жодної цінності. Адже з цього м’якого металу, вважали корінні жителі, не можна виготовити нічого корисного. Однак для жителів інших країн золото було надзвичайно цінним. Адже за нього вони могли купити все: їжу, одяг, житло. На уроці «Я досліджую світ» учні 2-Г класу (класний керівник Обіщан Олена Едуардівна),   відчули себе справжніми мисливцями за скарбами. І спробували відшукати «золото».

STEM - дослідження квіткового годинника

Зображення
  В природі безліч квіток, і за кожною з них можна визначити досить точний час доби. Адже кожна квіточка має свій час, коли її пелюстки відкриваються і закриваються. Цей процес відбувається із дня у день. Учні 1- А класу, які навчаються за науково-педагогічним проєктом "Інтелект України" (класний керівник Телешко Лариса Василівна),  на уроці " Я пізнаю світ" створювали власні квіткові годинники і вчилися визначати час за квітами.

STEM- дослідження ,,Ми - дослідники'' (продовження)

Учасники освітнього процесу 3-Б класу Первомайського ліцею,, Ерудит'' разом з класним керівником Балановською Людмилою Володимирівною протягом тижня працювали над темою "Земна кора". Третій день тижня мав назву " Вулкани". Отож, цього дня ми: - досліджували причину виникнення вулканів; - з'ясували, що вулкани є різних типів; - дізналися будову вулканів та на що перетворюється лава; - створили модель вулкана. Висновок: Навчання граючись та досліджуючи проходить цікавіше і запам'ятовується краще!

STEM- дослідження ,,Ми - дослідники''

Зображення
  Учасники освітнього процесу 3-Б класу Первомайського ліцею,, Ерудит'' разом з класним керівником Балановською Людмилою Володимирівною протягом тижня працювали над темою,, Земна кора" Перший день тижня мав тему "Внутрішня будова планети", тому ми:  - познайомились із внутрішньою будовою планети Земля; - з'ясували особливості кожного шару; - виготовили макет Землі. Висновок: Будова Землі мало досліджена

Як слід використовувати сонячну енергію?

Зображення
  Сьогодні третьокласники, які навчаються за науково-педагогічним проєктом "Інтелект України"(класний керівник Татарінцева О.В.), дізналися, що є невичерпні джерела енергії, які відновлюються в природний спосіб. Сонячну енергію можна використовувати в сонячних батареях  для виробництва електричної. А також перетворювати на теплову в сонячних колекторах. Дивовижно: вони працюють не лише в теплу пору року, але й узимку! Діти створили аплікацію "Будиночок сонячної енергії", розмістивши на даху або поруч батареї та сонячний колектор. Будемо дбати про чистоту довкілля!

Створення моделі діючого вулкана

Зображення
У 3-В класі (класний керівник Куваріна Антоніна Василівна) 8 лютого на уроці «Я досліджую світ» при вивченні теми «Дослідження вулкана» учні створювали модель діючого вулкана. Виконуючи дослід використовували глибоку тацю,пластикову пляшку,сіль,воду,олію,барвник,засіб для миття посуду та столовий оцет.Змішуючи всі ці інгредієнти,вдалося показати,як магма піднімається вгору по жерлу потім лава стікає до підніжжя гори.Діти добре засвоїли тему та з захопленням виконували цей дослід. Учні дізналися,що:  вулкани-це природні отвори в земній корі,крізь які назовні виходять газ,пара,попіл та  магма;  є вулкани згаслі, сплячі та діючі;  будову вулкана;   про виверження вулкану Підсумували: Виверження вулканів небезпечне, якщо відбувається поблизу місць життя людей. Розпечена лава знищує все живе, попіл вкриває землю. Але від них є і користь. Багато з існуючих вулканів вже згасли і залишили по собі цінні метали, сірку, які люди використовують у своїй діяльності»

Як третьокласники досліджували внутрішню будову нашої планети

Зображення
Сьомого лютого з предмету ,,Я досліджую світ",  учні 3- Г класу Первомайського ліцею "Ерудит" ( вчитель Ющенко Ганна Олександрівна) досліджували внутрішню будову нашої планети. Після ознайомлення, скориставшись пластиліном, спробували змоделювати її та назвати всі її складові.

Досліджуємо земну кору

Зображення
У 3-В класі (класний керівник Куваріна Антоніна Василівна) сьогоднішній день пройшов під гаслом  «Досліджуємо земну кору». Під час вивчення теми "Земна кора" на уроці "Я досліджую світ" учні  називають усі шари нашої планети; демонструють уміння виготовляти макет Землі з пластиліну. Підсумували день так : «Земля має складну внутрішню будову».