Публікації

Показано дописи з листопад, 2022

Досліджуємо, як росте і розвивається людина

Зображення
На уроці курсу "Я досліджую світ" третьокласники Первомайського ліцею "Ерудит" (класний керівник Куваріна Антоніна Василівна) досліджували, як росте і розвивається людина.  Діти вдосконалили знання про ріст та розвиток організму людини;  розпізнавали зміни, які відбуваються з дитячим організмом; проводили STEM-дослідження  власного  розвитку шляхом вимірювання маси тіла і зросту;  виховували бережливе ставлення до власного здоров’я.  Разом підсумували, що люди ростуть приблизно до 20 років. Але, на відміну від росту, розвиток триває все життя.

Електричне поле. Електронні орбіталі. STEM-винахідництво третьокласників - учасників проєкту "Інтелект України"

Зображення
Чому наелектризовані повітряні кульки відштовхуються одна від одної? Чому вівсяні пластівці спочатку притягуються до наелектризованої повітряної кульки, а потім відштовхуються від неї? Що відбудеться, якщо піднести наелектризовану  кульку до папірців? Чи набувають папірці електричного  заряду?  Чому папірці притягуються до натертої кульки? Де перебувають електрони в негативно зарядженому йоні Гідрогену? Сьогодні під час дистанційного навчання третьокласники - учасники проєкту "Інтелект України" (класний керівник Татарінцева Олена Валеріївна) шляхом STEM-досліджень намагалися відповісти на поставлені запитання і пояснити складні фізичні явища.

STEM - дослідження другокласниками проєкту "Інтелект України" електрично заряджених тіл

Зображення
  Учні 2 - А класу(класний керівник Єлісєєва Т.В.), навчаючись за науково - педагогічною програмою "Інтелект України", на уроках інтегрованого курсу "Я пізнаю світ" пізнають таємниці науки хімії. Крокуючи сходинками до наукового Олімпу, знайомляться з будовою атома, зарядів атома, електричними явищами. Виконуючи STEM - дослідження, роблять власні відкриття про електрично заряджені тіла. На основі здобутих знань створюють моделі атомів( пластилінові аплікації).
Зображення
       14 листопада 2022 року третьокласники, які навчаються за науково-педагогічною програмою "Інтелект України" разом з класним керівником Татарінцевою О.В. проводили наукове STEM-дослідження речовини з йонною будовою - кам'яної солі.   Учні з'ясували , що стан речовини - твердий, колір - білий, непрозорий, має блиск, але не має запаху. Практичним способом довели крихкість речовини з йонною будовою.       STEM-дослідження - це цік аво!

Методичні рекомендації Міністерства освіти і науки України щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2022-2023 навчальному році

Зображення
  Додаток до листа ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» від 15.08.2022 № 22.1/10-1080   Методичні рекомендації щодо розвитку STEM-освіти в закладах загальної середньої та позашкільної освіти у 2022/2023 навчальному році   Відновлення, розвиток та конкурентоспроможність національної економіки, забезпечення обороноздатності нашої держави ставить перед сферою освіти завдання щодо генерування нових ідей і знань, створення нових технологій, розв’язання проблем, що можливо досягнути шляхом впровадження практико-орієнтованого навчання, створення на заняттях проблемних ситуацій для самостійного здобуття необхідних знань у процесі їх вирішення. Розвиток IT-галузі, робототехніки, нанотехнологій призводить до потреби у фахівцях високотехнологічних галузей, здатних до комплексної науково-інженерної діяльності, тому актуальним є вирішення питання щодо надання якісної освіти учнівству з природничо-математичних дисциплін, інженерії, програмування. Освіта повинна бути випереджувальною, відповідат